Język arabski

Język arabski należy do rodziny języków semickich. Ta nazwa obejmuje zarówno arabski klasyczny jak i wszystkie jego dialekty. Jego wersja oficjalna, używana w literaturze, oficjalnych dokumentach i  telewizji  nazywana jest “klasycznym językiem arabskim” (to też język Koranu).

Arabski jest językiem ojczystym dla około 200 milionów ludzi w 22 krajach, m.in. Egipt, Irak, Izrael, Sudan, Zjednoczone Emiraty Arabskie. W każdym z tych krajów język ten wykazuje pewne różnice, czasami uniemożliwiające komunikację. Na przykład mieszkaniec Iraku nie zrozumie osoby z Algierii i vice versa, chyba że będą używać współczesnego języka arabskiego (ang. Modern Standard Arabic, MSA).

Język arabski posługuje się alfabetycznym pismem arabskim typu abdżad, zapisywanym od prawej do lewej strony. Istnieje wiele odmian tego pisma.

Podstawowych znaków jest 18, do nich dopisuje się 1, 2 lub 3 kropki i w ten sposób powstaje 28 liter: spółgłoski, samogłoski długie (krótkie w piśmie są pomijane) i dyftongi. W zależności od pozycji w zdaniu, litery przybierają różne formy.

Język arabski to również kultura arabska, tak inna od naszej. Należy bardzo dobrze znać wszelkie konwencje społeczne i wiedzieć  jakie zachowania są uznawane za kulturalne, a jakie za niedopuszczalne i wręcz obraźliwe. Taką wiedzę powinien posiadać tłumacz ustny, aby przy okazji ważnego spotkania nie popełnić żadnej gafy i ewentualnie wyjaśnić klientom różnice kulturowe.

Tłumaczenia pisemne to też nie lada wyzwanie i wymagają doskonałej znajomości oby dwóch języków. Przy tłumaczeniu na język arabski należy określić do jakiego kraju będzie kierowany tekst, aby można był odpowiednio dostosować wersję językową. Wykonujemy tłumaczenia z j. arabskiego i na j. arabski różnych dziedzin od ogólnych tekstów po specjalistyczne. W naszej ofercie znajdują się również tłumaczenia uwierzytelnione z j. arabskiego i na j. arabski.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.