Język chiński

Język chiński to tak naprawdę cała grupa języków (jest ich kilkanaście) należących do grupy chińsko-tybetańskiej. Wszystkie te języki używają jednego zapisu, natomiast różnice w wymowie są tak znaczące, że użytkownicy poszczególnych dialektów mogą się nie zrozumieć.

Oficjalny język Chin to standardowy język mandaryński. Używa go ponad 840 milionów osób (1,2 miliarda ludzi używa języków chińskich, co stawia je na pierwszym miejscu pod względem ilości użytkowników) i jest nazywany “mową powszechną” zrozumiałą przez większość Chińczyków.

Mandaryński to język tonalny, co znaczy, że ton, którego użyjemy będzie nadawał znaczenie wyrazowi. Na przykład jeżeli słowo tāng wymówimy z wysokim tonem, będzie to oznaczało “zupa”. Jeżeli táng wymówimy tonem rosnącym, powiemy “cukier”. Może to prowadzić do nieporozumień:

wǒ xiǎng wèn nǐ – chcę cię spytać

wǒ xiǎng wěn nǐ – chcę cię pocałować

Istnieją 4 tony podstawowe i piąty, neutralny.

Jeszcze trudniejszym dla nas elementem jest chiński alfabet, który zawiera ponad 50 tysięcy znaków. Do przeczytania artykułu w gazecie wystarczy znajomość 2-3 tysięcy.

Wszystkie te cechy języka chińskiego czynią go dla nas niezwykle trudnym. Należy tu również wspomnieć o różnicach kulturowych, które trzeba doskonale znać, aby nikogo nie urazić swoim zachowaniem, które dla nas może wydawać się całkowicie poprawne a dla Chińczyka nie do zaakceptowania.

Chiny to wielki kraj z wielkimi możliwościami, również w sferze biznesowej. To sprawia, że pojawia się coraz większa potrzeba na tłumaczenia polsko-chińskie. Nasi wykwalifikowani tłumacze poradzą sobie doskonale z każdym dokumentem z dowolnej tematyki. Często pracujemy z polsko-chińskim tandemem tłumaczeniowym, czyli parą tłumaczy, Polką i Chińczykiem. Taki zespół zapewnia tłumaczenia poprawne merytorycznie i stylistycznie.

Oferujemy także tłumaczenia przysięgłe z języka chińskiego i na język chiński oraz tłumaczenia bezpośrednie z angielskiego na chiński i z chińskiego na angielski.

Każdy dokument wyceniany jest indywidualnie po okazaniu do wglądu. Zapraszamy do kontaktu – wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca, a przesłane dokumenty traktowane jako ściśle poufne.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.