Język czeski

Językiem czeskim posługuje się około 11 milionów ludzi. Najbliższym do niego językiem jest słowacki, a w mniejszym stopniu polski. W XX wieku czeski i słowacki były traktowane jako dialekty tego samego języka. Dla obcokrajowców czeska wymowa to nie lada wyzwanie – niektóre słowa składają się wyłącznie ze spółgłosek, np. zmrzl (zamrożone), vlk (wilk) czy smrt (śmierć). Dla Polaków wiele słów brzmi znajomo, nie można jednak się dać zwieść tak zwanym fałszywym przyjaciołom, na które szczególnie musi uważać tłumacz. Czasami dowcipnie tłumaczymy czeskie słowa (słynny gołąb), jednak w przypadku profesjonalnych tłumaczeń nie ma miejsca na wpadki. Tłumacz czeskiego powinien posiadać dużą wiedzę na temat różnic między językami i potencjalnych problemów, które mogą powodować podobieństwa. Dotyczy to szczególnie tekstów specjalistycznych i terminologii fachowej. Doświadczenie, dbałość o szczegóły i rozbudowany proces kontroli jakości pozwalają na wykonywanie tłumaczeń najwyższej jakości.

Tłumaczenia czeskie zdarzają się coraz częściej – przekładamy katalogi produktów, instrukcje obsługi maszyn czy urządzeń medycznych. Jeżeli polski klient chce wejść na czeski rynek, mamy do dyspozycji zespół wykwalifikowanych tłumaczy, native speakerów języka czeskiego. Podczas spotkań, konferencji czy targów możemy zapewnić tłumacza ustnego, który pomoże porozumieć się z czeskimi kontrahentami. Gdy pojawi się zapotrzebowanie na tłumaczenie przysięgłe czeskich dokumentów rejestrowych, specyfikacji itp. wtedy również jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dzięki rozbudowanej sieci sprawdzonych współpracowników jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenia bezpośrednie w kombinacji j. czeski <> j. obcy na przykład tłumaczenie z języka angielskiego na czeski w dowolnej dziedzinie. Więcej kombinacji na zapytanie.

Aby poznać więcej szczegółów oferty, prosimy o kontakt.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.