Język hiszpański

Język hiszpański należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Wywodzi się z łaciny, a wpływ na jego kształtowanie miały języki arabski i hebrajski.

Jest językiem ojczystym dla ponad 500 milionów ludzi w ponad 40 krajach świata, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem na ziemi. W zależności od regionu mamy do czynienia z różnymi dialektami, które coraz częściej traktuje się jako osobne języki: kastylijski (język urzędowy Hiszpanii), galicki,  leoński, aragoński oraz dialekty południowe. Między językiem używanym w Hiszpanii i Amerykach występują różnice, najczęściej zauważalne na poziomie fonetycznym (wymowa, akcenty), leksykalnym (regionalizmy) i gramatycznym (zakres użycia czasów). Real Academia Española to specjalnie powołana instytucja, która reguluje sprawy związane z językiem. Najsłynniejsze dzieło literackie to “Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy” Miguela Cervantesa, z którego wywodzi się powiedzenie “walka z wiatrakami”.

Przy tłumaczeniach na język hiszpański albo klient określa albo my pytamy do odbiorcy z jakiego kraju będzie kierowany przetłumaczony tekst, aby wiedzieć którą odmianę języka zastosować.

Najbardziej uniwersalna jest wersja używana z Hiszpanii, która jest zrozumiała dla wszystkich.

Ze względu na dużą ilość użytkowników język hiszpański stał się językiem oficjalnym wielu organizacji międzynarodowych, m.in. UE, ONZ, UNICEF, czy WHO.

Ten sam czynnik powoduje duże zapotrzebowania na tłumaczenia z j. hiszpańskim. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, które potrzebują tłumaczeń przysięgłych różnych dokumentów jak i firm, które prowadzą współpracę z międzynarodowymi jednostkami, których językiem komunikacji jest hiszpański. Należy tu wspomnieć również produkty importowane do Polski albo eksportowane z Polski do krajów hiszpańskojęzycznych, dla których pojawia się potrzeba tłumaczeń instrukcji obsługi. I tu najczęściej mamy do czynienia z tłumaczeniami technicznymi, tłumaczeniami broszur i katalogów przeróżnych produktów.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.