Język niderlandzki

Językiem niderlandzkim posługuje się około 27 milionów ludzi. To oficjalny język w Holandii, Belgii, Surinamu i dawnych Antyli Holenderskich. Należy do grupy języków germańskich i wykazuje duże podobieństwo do języka niemieckiego, angielskiego, duńskiego i afrykanerskiego, który powstał na bazie dialektów niderlandzkiego.

W latach 80. zostało podpisane porozumienie stanowiące, że języki holenderski i flamandzki (pierwszy używany w Holandii a drugi w Belgii) będą wspólnie określane jako “język niderlandzki”. Nie zmieniło to faktu, że pomiędzy językami istnieje dużo różnic na poziomie składniowym, fonetycznym i leksykalnym. Te różnice muszą być bardzo dobrze znane przez tłumacza. Przed rozpoczęciem przekładu na język niderlandzki tłumacz musi zostać poinformowany o tym, czy tekst trafi do odbiorcy w Holandii czy Belgii, aby widzieć której odmiany języka użyć i dobrać odpowiednie słownictwo.

W naszej ofercie można znaleźć tłumaczenia zwykłe specjalistyczne z języka niderlandzkiego i na język niderlandzki. Dziedziny specjalizacji są bardzo rozległe, od tłumaczeń technicznych, budowlanych przez medyczne do prawniczych. Firmom proponujemy bardzo dogodne warunki współpracy jeżeli jest potrzeba tłumaczenia bieżącej korespondencji firmowej. Do konkretnego projektu przypisywany jest tłumacz, który dobrze zna temat i ma doświadczenie w danej dziedzinie. Bardzo często wykonujemy tłumaczenia przysięgłe tzw. dokumentów samochodowych, czyli dokumentów potrzebnych do rejestracji aut sprowadzanych z Holandii czy Belgii. Tłumaczenia uwierzytelnione przez nas wykonywane to również wypisy ze szpitala i inne dokumenty dla osób prywatnych i korporacji.

Zapewniamy również tłumaczy ustnych na zebrania, konferencje czy szkolenia. Wszystkie warunki ustalane są indywidualnie do Państwa potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu, aby poznać więcej szczegółów i otrzymać darmową i niezobowiązującą wycenę.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.