Język rosyjski

Język rosyjski jest językiem słowiańskim należącym do rodziny języków indoeuropejskich. Najbliższymi do niego językami są ukraiński i białoruski. Język rosyjski i polski przez lata wpływały na siebie nawzajem, co pozostawiło swoje ślady w postaci zapożyczeń w oby dwóch językach. W polskim to np. chałtura, kołchoz, zagwozdki.

Wyróżnia się 3 dialekty języka rosyjskiego: północny, południowy i przejściowy. Główną różnicą jest sposób wymowy litery “g”.

Języka rosyjskiego jako urzędowego używa ponad 150 milionów osób – głównie w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i Kirgistanie, gdzie jest językiem oficjalnym. Język rosyjski jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ. Nieoficjalnie posługują się nim obywatele Ukrainy, Mołdawii, Litwy, Łotwy i Estonii, szacunkowa liczba użytkowników tego języka to ok. 280 milionów.

Najbardziej charakterystyczną cechą tego języka jest z pewnością jego melodyjność, którą zawdzięcza on ruchomemu akcentowi. W warstwie graficznej rosyjski odznacza się alfabetem, zwanym cyrylicą (a dokładnie jego uproszczoną wersją – grażdanką, w wersji obowiązującej od 1918 roku).

Tłumaczenia

Dzięki naszej doświadczonej grupie tłumaczy jesteśmy w stanie wykonać tłumaczenia z dziedzin takich jak: prawo, finanse, marketing, medycyna czy inżynieria. Tłumaczenia na j. rosyjski wykonują native speakerzy języka rosyjskiego, dzięki czemu przetłumaczony tekst jest poprawny zarówno pod względem treści, jak i gramatyki oraz stylu. Kiedy zajdzie potrzeba na tłumaczenia przysięgłe z języka rosyjskiego lub na język rosyjski, również pozostajemy do dyspozycji. Oferujemy takie usługi zarówno dla osób fizycznych jak i firm czy instytucji.

Wykonujemy również tłumaczenia z/na j. rosyjski w kombinacji z innym językiem obcym. Najczęściej jest to angielski, ale możemy zaoferować również inne języki. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.