Język turecki

Język turecki jest językiem ojczystym dla ponad 70 milionów ludzi, co czyni go najpopularniejszym językiem w swojej grupie  ̶  oguzyjskiej. Turecki jest urzędowym językiem w Turcji i na Cyprze, ale można go usłyszeć w różnych częściach świata, ostatnio najczęściej w Niemczech, gdzie przebywa duża grupa tureckich imigrantów.

W języku tureckim można wyróżnić wiele dialektów, ale jako standard używany jest język turecki stambulski.

Język turecki to język aglutynacyjny, co oznacza, że do wyrazu dodaje się różne końcówki, które determinują znaczenie i kategorie gramatyczne a nawet formę uprzejmościową.

Od 1928 roku do zapisu używa się alfabetu tureckiego (wcześniej używano arabskiego). Alfabet ten opiera się na łacińskim i zawiera kilka dodatkowych znaków, np.: ğ, ş, ü.

Słowa, które w Polsce są zapożyczeniami z tureckiego to np.: dywan, kiosk, jogurt czy kebab.

W naszej ofercie znajdują się tłumaczenia zarówno z języka tureckiego  jak i na język turecki. Współpracujemy z native speakerami j. tureckiego, tłumaczem przysięgłym j. tureckiego i tłumaczami ustnymi. Tłumaczenia ustne polsko-tureckie są wymagające ponieważ nasza kultura są tak różna od tureckiej. Tłumacz musi znać zwyczaje rozmówców, aby uwrażliwić ich na różnice i móc je ewentualnie wyjaśnić. Wymagana jest więc nie tylko doskonała znajomość języków, tematyki, ale również wyczucie sytuacji i bardzo wysoka kultura osobista.

W przypadku tłumaczeń pisemnych najczęściej wykonujemy tłumaczenia techniczne z języka tureckiego. Nasza grupa wykwalifikowanych tłumaczy dokona przekładu z każdej dziedziny od tekstów ogólnych po wysoko specjalistyczne.

Zapewniamy również tłumaczenia prawnicze, które w większości przypadków są uwierzytelniane przez tłumacza przysięgłego j. tureckiego.

Zapraszamy do kontaktu, aby poznać więcej szczegółów dotyczących tłumaczeń z języka tureckiego na polski i z polskiego na turecki.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.