Język ukraiński

Język ukraiński to język urzędowy Ukrainy, używa go około 47 milionów ludzi. Wyróżnia się 3 grupy dialektów: północne, południowo-wschodnie, południowo-zachodnie. Ukraiński alfabet to odmiana cyrylicy.

Język ukraiński wywodzi się z języka prasłowiańskiego. W XII i XII wieku ukraiński, rosyjski i białoruski były niemal identyczne. Wraz z biegiem historii, podziałów terytoriów i zagranicznych wpływów języki zaczęły nabierać różnych cech i odróżniać się od siebie nawzajem. Język ukraiński zmieniał się pod wpływem litewskiego, rosyjskiego, tureckiego i polskiego. Polskie wpływy na ten język to wynik prób polonizacji w XVI wieku, co widać np. na poziomie leksykalnym – 14% ukraińskiego słownictwa to zapożyczenia z polskiego.

W kontekście tłumaczeń język ukraiński zajmuje ważne miejsce. Współpraca biznesowa czy handlowa między Polską a Ukrainą nierzadko wymaga wsparcia osoby znającej oby dwa języki – najlepiej profesjonalnego tłumacza, który oprócz umiejętności językowych posiada solidną wiedzę z konkretnej dziedziny. Takich właśnie specjalistów polecamy naszym klientom czy to w przypadku tłumaczeń ustnych, czy pisemnych. Tłumaczenia katalogów produktów, instrukcji obsługi czy umów o współpracy powierzamy zawsze doświadczonym i niezawodnym tłumaczom. Jeżeli tekst wymaga kreatywności jak w przypadku tłumaczenia stron internetowych, wówczas tłumaczenie wykonuje osoba, która ma “lekkie pióro” i bardzo dobrze zna kulturę odbiorcy docelowego. Dzięki temu mamy pewność, że sens zostanie przekazany i to w odpowiedniej formie, aby zachęcić potencjalnych klientów. Współpracujemy również z native speakerami języka ukraińskiego, którzy nie tylko wykonują przekłady, ale również korekty.

Naturalnie wykonujemy również tłumaczenia przysięgłe z j. ukraińskiego i na j. ukraiński. Są to przekłady poświadczone przez tłumacza przysięgłego, który ma do tego odpowiednie uprawnienia. Taki rodzaj tłumaczeń wymagany jest przez różne instytucje i urzędy.

Aby dowiedzieć się więcej i poznać ceny naszych usług zapraszamy do kontaktu.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.