Język węgierski

Języka węgierskiego używa około 14 milionów ludzi, należy do ugrofińskiej rodziny językowej, a przynajmniej takie jest założenie najbardziej popularnej w tej kwestii teorii. Według innych tez, język węgierski był łączony z różnymi językami, fińskim, tureckim czy nawet japońskim. Obecnie najwięcej podobieństw widać w językach używanych przez ludy zamieszkujące tereny zachodniej Syberii.

Wymowa węgierska może sprawiać Polakom dużo trudności z powodu występowania głosek, które nie istnieją w języku polskim. Dodatkowym utrudnieniem jest podział na krótkie i długie samogłoski – długie wymawiane są dwa razy dłużej i ważne jest, aby zachować to rozróżnienie.

Język węgierski jest językiem aglutynacyjnym, co oznacza, że do wyrazów dodawane są końcówki, które zmieniają znaczenie, kategorię gramatyczną, określają funkcję składniową. Można to określić jako naszą deklinację. Dla przykładu można podać bardzo długie słowo (w tłumaczeniu będzie to całe zdanie): legeslegmegszentségteleníttethetetlenebbjeitekként.

Dla tłumacza to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w czasie tłumaczenia ustnego: musi usłyszeć całość wypowiedzi, aby odpowiednio ją zrozumieć i szybko przełożyć na język polski. Wymaga to doskonałej znajomości j. węgierskiego.

Węgier i Polak to według przysłowia dwa bratanki, ale bez znajomości języków niestety porozumienie się nie będzie możliwe. Zwłaszcza w kontaktach biznesowych nie ma miejsca na domyślanie się i próby “dogadania”, komunikacja powinna przebiegać płynnie i bez zakłóceń. Dlatego w swojej ofercie uwzględniliśmy również tłumaczenia z j. węgierskiego i na j. węgierski. Współpracujemy z  tłumaczami, którzy dokonają profesjonalnego przekładu z różnych dziedzin: technicznych (instrukcje obsługi), prawniczych czy marketingu. Współpracujemy z native speakerami z Węgier oraz tłumaczami przysięgłymi, którzy zapewniają tłumaczenia uwierzytelnione z  i na j. węgierski.

Aby poznać ceny i terminy realizacji tłumaczeń z j. węgierskiego i na j. węgierski zapraszamy do kontaktu – przygotujemy bezpłatną i niezobowiązującą ofertę.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.