Język włoski

Język włoski należy do rodziny języków romańskich i powstał z łaciny. W porównaniu do innych języków z tej rodziniy, w języku włoskim występuje największa ilość słów pochodzących od łaciny.

Współczesny włoski wywodzi się z dialektu toskańskiego użytego w Boskiej Komedii Dantego Alighieri. Wspominając o dialektach należy nadmienić, że ponad połowa Włochów używa dialektu, co czyni włoski bardzo zróżnicowanym językiem. Taka różnorodność to wynik historycznego podziału kraju i czasem powoduje, że Włosi nie rozumieją siebie nawzajem. Takie różnice to wyjątkowe wyzwanie dla tłumacza.

Włoski brzmi bardzo melodyjnie i śpiewnie. Wynika to z występowania dużej ilości samogłosek i akcentowi na przedostatnią sylabę. Co ciekawe, polakom łatwo nauczyć się włoskiej wymowy i akcentu.

Tego języka używa ponad 60 milionów ludzi, we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii to język oficjalny.

Pod względem biznesowym Włochy to prężnie działający kraj. Widzimy to w sporej ilości dokumentacji i korespondencji, którą otrzymujemy do tłumaczenia. Dość spora część przekładów to tłumaczenia techniczne, najczęściej z branży samochodowej i robotyki. Do ich przekładu potrzebna jest nie tylko doskonała znajomość języka włoskiego i polskiego, ale również wiedza z danej dziedziny.

Tłumaczenia techniczne instrukcji obsługi wykonują tłumacze języka włoskiego specjalizujący się w konkretnych tematach. Są to najczęściej osoby z kierunkowym wykształceniem lub dużym doświadczeniem w dziedzinie.

Oferujemy również tłumaczenia przysięgłe z języka włoskiego i na język włoski. Tłumaczenia potwierdzone podpisem i pieczątką tłumacza przysięgłego często wymagane są przez urzędy lub państwowe instytucje.

Bez względu na rodzaj tłumaczenia, tematykę i termin, nasz zespół tłumaczy jest w stanie wywiązać się z każdego zlecenia.

Aby poznać szczegóły dotyczące cen i warunków prosimy o kontakt.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz porozmawiać z nami na czacie, wysłać nam e-mail lub zadzwonić pod numer (32) 700 76 70

Co nas wyróżnia?

  • Profesjonalizm i doświadczenie.
  • Niezawodność, szybkość realizacji i dyspozycyjność.
  • Zdolność do realizacji praktycznie każdego zlecenia tłumaczeniowego w ponad 30 językach.
  • Dbałość o każdy szczegół tłumaczonego tekstu.
  • Pasja, która dyktuje ciągłe doskonalenie się.
  • Indywidualne traktowanie każdego klienta – troska o jego potrzeby i preferencje.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Pełna poufność.
  • Zawsze zadowoleni klienci z kraju i świata.
  • Miła i profesjonalna obsługa.

Kontakt

Pon.-pt.: 8:00 - 16:00

mail: biuro@golingua.pl

telefon: 32 700 76 70

kom.: 790 700 713

Media społecznościowe

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach.